E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Twitter i zhbllokon llogarinë Donald Trumpit

Presidenti në detyrë i SHBA-ve, Donald Trump ka fshirë tre postime nga profili i tij në rrjetin social Twitter, pasi deklaratat e tij u bënë shkak për një mbyllje të përkohshme të llogarisë.

Lajmin e bëri të ditur një zëdhënës i kompanisë për CNN. Kjo lëvizje mund t’i lejojë Trump që të marrë brenda ditës së sotme kontrollin e llogarisë së tij.

”Si rezultat i situatës së dhunshme të paparë dhe të vazhdueshme në Uashington, D.C., ne kemi kërkuar heqjen e tre Tweet e @realDonaldTrump që u postuan më herët sot për shkelje të përsëritura dhe të rënda të politikës sonë të Integritetit Qytetar.”, tha zyrtari i Twitter.

Ditën e djeshme, Twitter njoftoi mbylljen e përkohshme të llogarisë së Donald Trump pasi ai, sipas kompanisë, shkeli rregullat. Për këtë arsye, brenda 12 orëve ai duhet të fshinte postimet me te cilat kishte shkelur rregullat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...