Kryesore

“Turp e faqja e zezë”, Braçe i kërkon llogari Bashës për 625 mijë dollarë


               Publikuar në : 20:11 - 08/11/19 M S

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cilësoi gënjeshtra akuzat e ngritura ndaj tij dhe dy zyrtarëve të PD, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi nga Prokuroria për ‘falsifikim dokumentesh’.

Pas një takimi me të rinjtë në Krujë, Basha theksoi se Prokuroria u detyrua të pranojë se akuzat e ngritura ndaj tij ishin të stisura.

Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata, për lobimin në SHBA. Prokuroria ka rrëzuar një akuzë, dhe tashmë për tre funksionarët e PD rëndon vetëm akuza për ‘falsifikim të dokumentave’. Ristani ka reaguar dhe ka hedhur poshtë akuzat, duke i quajtur dashakeqësi.

Zv. Kryeministri Erion Braçe, me anë të një komenti në Instagram, ka shpërthyer ndaj kryedemokratit.

Statusi

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela,
me lejen tuaj,
a mund te flase per keto parate?
Duken shume para,
duhet folur apo jo?

Atehere,
vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak,
i turpshem dhe i neveritshem!

PROKURORET NUK KANE HETUAR,
NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI, SHBA E SKOCI!

DY PROKURORET,
JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ;
PER TE PASTRUAR IMAZHIN E
LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ
NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU!

E kane bere tani, me nxitim,
para ngritjes se
Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit,
lende e se ciles kjo ceshtje eshte,
PER TA MBYLLUR, VARROSUR!

Sic i varrosen Kalimashin,
Levan-Tepelenen e Levan-Vloren,
vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!

Te gjitha krime te parashikuara ne ligj,
por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij;

PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE
LYLZIM BASHES,
NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE
KU AI ISHTE PJESE,
JA DOLI SERISH.

Vini re;
Prokuroret pranojne se,
Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ,
por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA.

Nuk kane marre as letrat qe i kane marre
te gjithe gazetaret, te gjithe!
Eeej, jo deshmine e Nik Muzin,
por as letrat qe ai ka depozituar ne
Departamentin e Drejtesise!

A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere?

Pyetja ishte dhe eshte:
NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE
NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA
NGA PD NE SHBA?

Prokuroret as kane marre deklaratat,
as kane numeruar parate,
as kane hetuar per burimin e tyre!

Thone qe ka falsifikuar formularin,
por nuk thone per sa para behet fjale,
nuk thone as cili eshte burimi i parave.

Ato para jane paguar,
jane deklaruar te paguara ne SHBA!
Prokuroret, me vendimin e tyre,
thjesht i kane “pastruar” sot,
sic Lylzim Basha ka kerkuar!

Turp e faqja e zeze!
Nuk i hidhni dot hi syve kujt,
ceshtja eshte shume e thjeshte,
e bere fije fije si krim,
publikisht, kudo!

 

View this post on Instagram

 

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela, me lejen tuaj, a mund te flase per keto parate? Duken shume para, duhet folur apo jo? Atehere, vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak, i turpshem dhe i neveritshem! PROKURORET NUK KANE HETUAR, NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI, SHBA E SKOCI! DY PROKURORET, JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ; PER TE PASTRUAR IMAZHIN E LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU! E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit, lende e se ciles kjo ceshtje eshte, PER TA MBYLLUR, VARROSUR! Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit! Te gjitha krime te parashikuara ne ligj, por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij; PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE LYLZIM BASHES, NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE KU AI ISHTE PJESE, JA DOLI SERISH. Vini re; Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA. Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe! Eeej, jo deshmine e Nik Muzin, por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise! A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere? Pyetja ishte dhe eshte: NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA NGA PD NE SHBA? Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre! Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave. Ato para jane paguar, jane deklaruar te paguara ne SHBA! Prokuroret, me vendimin e tyre, thjesht i kane “pastruar” sot, sic Lylzim Basha ka kerkuar! Turp e faqja e zeze! Nuk i hidhni dot hi syve kujt, ceshtja eshte shume e thjeshte, e bere fije fije si krim, publikisht, kudo!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT