E enjte, 28 Maj, 2020
15 C
Tirana

“Turp e faqja e zezë”, Braçe i kërkon llogari Bashës për 625 mijë dollarë

Më të lexuarat

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

Sërish numër i lartë i rasteve të reja, bilanci për 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 21 raste të reja me koronavirus në vend. Sipas njoftimit, 13 prej rasteve të reja janë...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cilësoi gënjeshtra akuzat e ngritura ndaj tij dhe dy zyrtarëve të PD, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi nga Prokuroria për ‘falsifikim dokumentesh’.

Pas një takimi me të rinjtë në Krujë, Basha theksoi se Prokuroria u detyrua të pranojë se akuzat e ngritura ndaj tij ishin të stisura.

Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata, për lobimin në SHBA. Prokuroria ka rrëzuar një akuzë, dhe tashmë për tre funksionarët e PD rëndon vetëm akuza për ‘falsifikim të dokumentave’. Ristani ka reaguar dhe ka hedhur poshtë akuzat, duke i quajtur dashakeqësi.

Zv. Kryeministri Erion Braçe, me anë të një komenti në Instagram, ka shpërthyer ndaj kryedemokratit.

Statusi

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela,
me lejen tuaj,
a mund te flase per keto parate?
Duken shume para,
duhet folur apo jo?

Atehere,
vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak,
i turpshem dhe i neveritshem!

PROKURORET NUK KANE HETUAR,
NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI, SHBA E SKOCI!

DY PROKURORET,
JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ;
PER TE PASTRUAR IMAZHIN E
LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ
NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU!

E kane bere tani, me nxitim,
para ngritjes se
Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit,
lende e se ciles kjo ceshtje eshte,
PER TA MBYLLUR, VARROSUR!

Sic i varrosen Kalimashin,
Levan-Tepelenen e Levan-Vloren,
vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!

Te gjitha krime te parashikuara ne ligj,
por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij;

PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE
LYLZIM BASHES,
NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE
KU AI ISHTE PJESE,
JA DOLI SERISH.

Vini re;
Prokuroret pranojne se,
Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ,
por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA.

Nuk kane marre as letrat qe i kane marre
te gjithe gazetaret, te gjithe!
Eeej, jo deshmine e Nik Muzin,
por as letrat qe ai ka depozituar ne
Departamentin e Drejtesise!

A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere?

Pyetja ishte dhe eshte:
NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE
NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA
NGA PD NE SHBA?

Prokuroret as kane marre deklaratat,
as kane numeruar parate,
as kane hetuar per burimin e tyre!

Thone qe ka falsifikuar formularin,
por nuk thone per sa para behet fjale,
nuk thone as cili eshte burimi i parave.

Lexo edhe :   Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Ato para jane paguar,
jane deklaruar te paguara ne SHBA!
Prokuroret, me vendimin e tyre,
thjesht i kane “pastruar” sot,
sic Lylzim Basha ka kerkuar!

Lexo edhe :   “Mbijetesa po bëhet çdo ditë e më e pamundur”, Basha vijon turin me bizneset

Turp e faqja e zeze!
Nuk i hidhni dot hi syve kujt,
ceshtja eshte shume e thjeshte,
e bere fije fije si krim,
publikisht, kudo!

 

View this post on Instagram

 

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela, me lejen tuaj, a mund te flase per keto parate? Duken shume para, duhet folur apo jo? Atehere, vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak, i turpshem dhe i neveritshem! PROKURORET NUK KANE HETUAR, NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI, SHBA E SKOCI! DY PROKURORET, JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ; PER TE PASTRUAR IMAZHIN E LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU! E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit, lende e se ciles kjo ceshtje eshte, PER TA MBYLLUR, VARROSUR! Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit! Te gjitha krime te parashikuara ne ligj, por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij; PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE LYLZIM BASHES, NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE KU AI ISHTE PJESE, JA DOLI SERISH. Vini re; Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA. Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe! Eeej, jo deshmine e Nik Muzin, por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise! A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere? Pyetja ishte dhe eshte: NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA NGA PD NE SHBA? Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre! Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave. Ato para jane paguar, jane deklaruar te paguara ne SHBA! Prokuroret, me vendimin e tyre, thjesht i kane “pastruar” sot, sic Lylzim Basha ka kerkuar! Turp e faqja e zeze! Nuk i hidhni dot hi syve kujt, ceshtja eshte shume e thjeshte, e bere fije fije si krim, publikisht, kudo!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Murrizi: Në shtator mund të kthehet ’97-ta

Deputeti Myslim Murrizi, paralajmëroi se në shtator dhe në tetor mund të ketë një '97 të dytë. Duke i paraprirë situatës së tensionuar politike,...

Reforma Zgjedhore, Murrizi zbulon çfarë do të ndodhë nesër

Deputeti dhe kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, deklaroi se është marrë vendimi që nesër, 12 deputetë të opozitës do të deklarojnë votën...

Deputeti Alimadhi lëshon deklaratën e fortë: Në spital bëhet politikë

Deputeti Adriatik Alimadhi, tashmë e ka fituar betejën me koronavirusin. Në një lidhje me Skype në “Open”, ai foli për situatën e tij. Alimadhi...

Marrëveshje Rama-Basha-Kryemadhi? Hajdari paralajmëron për ndikimin e ndërkombëtarëve

Sistemi Zgjedhor ka qenë kryefjala gjatë ditës së sotme dhe jo vetëm. Kryemadhi dhe Vasili i shkuan në zyrë Bashës. E ndërsa ky i...

“Ça kujtoni ju mor legena?” Deputeti rrëmben tokën-shtet në bregdet

“Stop” ndalet në Sarandë, pasi qytetari Ardit Cikuli, komshi me deputetin e Ballit Kombëtar, Artur Roshi, denoncon se ky i fundit po tenton të...
WhatsApp KONTAKTO TT