E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Detajet/Truri i atentatit në Shkodër ndjek lëvizjet e policisë, mori hak përmes dy vrasësve me pagesë

Gazetari investigativ Artan Hoxha, në morinë e informacioneve të dhëna lidhur me ekzekutimin në Shkodër, thotë se urdhëruesi është duke ndjekur hap pas hapi çfarë veprimesh kryen policia.

Duke zbardhur dinamikën e ngjarjes, ai është i mendimit se ekzekutorët janë vrasës me pagesë. Po kështu Artan Hoxha bën me dije se urdhëruesi dhe truri i këtij atentati është duke ndjekur nga ekrani atë që ai e cilëson si spektalin kriminal që ka organizuar.

Ngjarja e rëndë ndodhi në lagjen “Partizani”, në vendin e quajtur “Merkata Rus”, ku dy persona me motoçikletë kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit Fatos Ferracaku, i cili ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër. Nga të shtënat është plagosur shtetasi Fatmir Mehaj, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

https://tiranatoday.com/e-shkodres-me-pagese-zbardhen-zinxhir/

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...