E martë, 25 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Trump porosi të rënda për Serbinë”, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Pas takimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç me të dërguarin special të presidentit amerikan, Richard Grenell.

Sipas tyre, Vuçiç ka marrë shumë porosi të rënda nga presidenti Trump, duke mos dhënë detaje të tjera në lidhje me këtë gjë. Mediat deklarojnë se takimi mes tyre ka qenë shumë i vështirë, saqë Vuçiç nuk donte as të bënte deklaratën për shtyp.

“Porositë që mori Vuçiç nga Grenell mbajnë peshë të madhe për Serbinë”, shkruan Blic.rs ndërkohë që shton se takimi zgjati më shumë se një orë.

Edhe këshilltarja e presidentit serb, Suzana Vasiljeviç, ka konfirmuar se takimi mes presidentit serb dhe të dërguarit special të SHBA-ve për dialogun Beograd-Prishtinë, ishte shumë i vështirë.

Këshilltarja shtoi se kur bëhet fjalë për Kosovën, ndodh që takimet të jenë të vështira.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF regjistroi Veliajn/ Rama: I neveris përgjimet e bisedave!

Kryeministri Rama ka shuar heshtjen sa i takon një debati të fortë që ka ndodhur në orët e fundit pas publikimit të audio-përgjimit nga...

Në Turqi, qytetarët në radhë për të blerë bukë të lirë (VIDEO)

Pavarësisht motit me borë në Bursa, qytetarët krijuan radhë të gjata para kioskave të bukës BESAŞ për të blerë bukë të lirë. Qytetarët në rrethin...

Futet me thikë në dorë për të grabitur argjendarinë, pranga 35-vjeçarit

Blutë e Durrësit kanë arrestuar në flagrancë një 35-vjeçar, pasi ka tentuar të grabisë një argjendari në qytetin bregdetar. Në pranga ka rënë shtetasi...

Acari pushton vendin, nesër temperatura në -11 °C

Sot (e martë dt.25) dhe nesër (e mërkurë dt.26) ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi...

Xhef Bezos synon të ndalë plakjen e njeriut

Nga: Daniel M. Davis Xhef Bezos ka nisur një mision për të mposhtur plakjen e njeriut. Ai sapo ka angazhuar shkencëtarin Hal Barron nga “GlaxoSmithKline”për...