E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Trump: Mos e kini frikë Co*id-19, ndihem më mirë se 20 vjet më parë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump la spitalin dhe u kthye në Shtëpinë e Bardhë, ku do të vijojë të marrë trajtimin për t’u kuruar nga Covid-19.

Në rrjetin social Twitter, Trump dha një mesazh për amerikanët.

Ai tha se këto ditë ka mësuar shumë për koronavirusin, por nuk duhet që ky virus të dominojë jetët dhe të ket, pasi SHBA ka personelin mjekësor më të mirë në botë.

Trump tha se ndihej më mirë se 20 vjet më parë.

“Mos kini frikë nga COVID-19. Mos e lejoni të dominojë jetën tuaj. Do e mundim. Kemi personelin më të mirë mjekësor në botë. Jemi vendi më i madh në botë. E di që është e rrezikshme por jam mirë. Ndihem më mirë seç jam ndjerë 20 vjet më parë. Vaksinat do vijnë”, tha presidenti.

Presidenti Donald Trump dhe zonja e parë, Melania rezultuan poziticë në testin për Covid-19, 4 ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...