E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Trump lë spitalin/ Mjekët: Nuk është ende jashtë rrezikut

Presidenti i SHBA, Donald Trump, është larguar nga spitali dhe është kthyer në Shtëpinë e Bardhë. Po kështu edhe bashkëshortja e tij ndodhet në shtëpi e izoluar, pasi pak ditë më parë rezultoi me koronavirus. Mjekët që monitorojnë gjendjen shëndetësore të presidentit amerikan, kanë thënë se “po përmirësohet, por ai nuk është ende jashtë rrezikut”.

Pak orë para se të linte spitalin, me një postim në Twitter, Trump i bëri thirrje qytetarëve që të mos kenë frikë nga COVID-19.

“Ndihem vërtet mirë! Mos kini frikë nga Covid. Mos e lejoni të dominojë jetën tuaj. Ne kemi zhvilluar nën Administratën Trump, disa ilaçe dhe njohuri vërtet të shkëlqyera. Ndihem më mirë sesa 20 vjet më parë”, shkroi ai. E ndërsa Melania Trump konfirmoi me një postim në Twitter se ndihet mirë dhe do të vazhdojë të pushojë në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...