E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Trump i shqetësuar për pandeminë: Mund të përkeqësohet para se të bëhet më mirë

Duket se presidenti Trump është ndërgjegjësuar për vendosjen e maskës, ndërsa i është drejtuar qytetarëve që të mos e anashkalojnë, pasi situata është kritike.

Më herët, Trump nuk ka qenë insistues për mbajtjen e maskës, por ka thënë se ajo duhet të jetë zgjedhje e secilit.

Në konferencën e parë për media e task-forcës së Shtëpisë së Bardhë, presidenti amerikan ka paralajmëruar se situata me pandeminë në SHBA mund të “përkeqësohet para se të bëhet më mirë”.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri i të infektuarve në SHBA ka arritur në mbi 3.9 milionë, ndërsa i viktimave në mbi 142.000.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Trashëgimia e fortë e epokës Trump

Nga: Pierre Haski “Internazionale” Ndërsa Shtetet e Bashkuara po përgatiten të jetojnë shumë gjatë me trashëgiminë e Donald Trump, pjesa tjetër e botës mezi pret...

Prishi kontratën me skuadrën, Igli Tare shënjestron ish-lojtarin e Milanit

Pas prishjes konsensuale të kontratës së tij me Arsenalin, Sokratis Papastathopulos është vendosur në shënjestrën e shumë klubeve që do t’a përfitonin grekun me...

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...