Bota

Trump e ofendoi, Clinton nuk “ia përton”. I kthen menjëherë përgjigje


               Publikuar në : 09:47 - 09/10/19 Enno

Edhe pse kanë kaluar vite nga zgjedhjet e fundit presidenciale të zhvilluara në Amerikë, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe ish-sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton ende vijojnë të përplasen me njëri-tjetrin.

Përmes një postimi në “Twitter”, Trump shprehet se fillimisht Clinton duhet të japë llogari për të gjitha krimet dhe shkeljet e kryera, e më pas të garojë sërish në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.

“Unë mendoj se si e kërrusur që është, Hillary Clinton duhet të hyjë në garë për të provuar dhe vjedhur atë larg nga Uber Left Elizabeth Warren. Vetëm një kusht. Një e kërrusur duhet të shpjegojë të gjitha krimet e saj dhe shkeljet, duke përfshirë mënyrën se si dhe pse ajo fshiu 33,000 posta elektronike pas marrjes së “C” Subpoena!”, shkruan Trump.

Ndërkohë, lidhur me këtë deklaratë, ka reaguar menjëherë Clinton, e cila i kërkon të mos e provokojë. “Mos më provoko. Bëj punën tënde”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT