E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

“Tronditet Vlora”. Shpërthim i fuqishëm tritoli, shkrumbohet makina e prokurorit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë. Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur në afërsi të qendrës. Sipas raportimeve, dyshohet se një sasi eksplozivi është vendosur në automjetin e prokurorit pranë Gjykatës së Shkallës së parë Vlorë Albert Kuliçi.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 3 të mengjësit. Raportohet se makina e prokurorit është djegur plotësisht. Fatmirësisht, makina ka qenë e parkuar dhe nuk nuk ka pasur viktima. Policia ka nisur hetimet në vendin e ngjarjes, ndërsa dyshohet se ka lidhje me detyrën e Kuliçit. Kujtojmë se ai ka hetuar një sërë dosjesh të bujshme, si ajo për tokat në bregdetin e Zvërnecit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...