E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Tronditet Milan: Donnarumma do largohet falas, destinacioni i tij është Anglia

Kanë mbetur rreth katër muaj deri në skadimin e kontratës së Gianluigi Donnarumma por marrëveshja për rinovimin nuk duket gjëkundi për momentin.

Milani është ende në bisedime me agjentin Mino Raiola, i cili nuk po gjen një marrëveshje sa i përket pagës së portierit italian.

Ky hezitim i Donnarummës për të rinovuar ka bërë që të nisin spekulime të shumta dhe ditën e sotme portali TodoFichajes.com, ka raportuar se gardiani nuk do të rinovojë me Milanin. Sipas portalit, Donnarumma do të firmosë në verë për Manchester United.

Do të ishte me të vërtetë e bujshme të shikoje Gigio të largohej nga Milanello falas. Një skenar që menaxhmenti dhe tifozët shpresojnë të mos ndodhë. Paolo Maldini, Frederic Massara dhe Ivan Gazidis dëshirojnë të bëjnë gjithçka që munden për të arritur një marrëveshje me Raiola dhe për të konfirmuar portierin e talentuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...