E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Tritol në një lokal/Zbulohet e shkuara e errët e vëllezërve të vrarë

Policia njofton zyrtarisht për një ngjarje të rëndë të ndodhur rreth orës 11:50, në fshatin Zvirinë, në afërsi të vendit të quajtur ‘Kisha e vogël’, ku janë gjetur të pajetë dy vëllezër. Raportohet se dy vëllezërit Andrea dhe Martin Olldashi, 33 dhe 31 vjeç, janë me precedentë penalë.

Tetë vite më parë, ata janë arrestuar si autorë të një shpërthimi të një lokali në Pogradec. Po kështu rezulton se Andrea Olldashi ka qënë në burg për vjedhje banesash.

Nga ana e policisë, aktualisht po hetohet në lidhje me itinerarin e fundit që kanë ndjekur vëllezërit, për të zbardhur këtë masakër.

Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, në polici janë shoqëruar disa persona, të cilët po merren në pyetje. Andrea Olldashi dhe Martin Olldashi, ishin zhdukur që prej datës 7 dhjetor dhe u gjetën të vrarë në Maliq.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...