E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Tri penallti vendosin ndeshjen, Parma mposht Napolin

Gjithnjë e më shumë, në Serie A ndeshjet janë duke u vendosur nga penalltitë, të cilët thuajse nuk mungojnë në asnjë takim.

Rasti më i fundit ishte ndeshja mes Parmës dhe Napolit, në të cilën arbitri akordoi 3 penallti, dy për vendasit dhe një për skuadrën e Gattuson, të cilat u kthyen në gola.

Ishte fundi i pjesës së parë kur Caprari i Parmës ktheu në gol një 11-metërsh, duke kaluar skuadrën e tij në avantazh. Në minutën e 54-t, Napoli gjeti golin e barazimit me anë të kapitenit Insigne, i cili e dërgoi topin në rrjetë nga pika e penalltisë.

Kur të gjithë menduan se ky takim do të mbyllej në barazim, pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat, arbitri akordon edhe penalltinë e tretë, e dyta në favor të Parmës, të cilën e ktheu në gol Kulusevski, 3 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Me këtë humbje, Napoli mbetet në vendin e 7, me 3 pikë më pak se Milani, ndërsa Parma mban vendin e dhjetë, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...