E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Tre emra të njohur/ Zbulohen të ftuarit specialë në festivalin e RTSH-së

Sikundër është njoftuar edhe më herët, këtë vit regjia dhe prezantimi i festivalit në radiotelevizion i është besuar dyshes Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu. Edhe ky edicion i 58-të, do të ketë të ftuarit specialë.

Por duket se s’ka më surpriza, pasi janë zbuluar tre personazhet. E ftuar në ‘Aperitiv Fest’ me Eni Shehun, moderatorja Alketa Vejsiu tha se këtë edicion do të jenë të ftuar Giusy Ferreri, Mahmood dhe Eleni Foureira.

“Muzika shqiptare është zemra e këtij festivali. Do të këndohet shqip, do të flitet me dashuri për gjuhën shqipe përmes poezisë dhe poetëve shqiptarë, por do ketë edhe të ftuar nga jashtë.

Giusy Ferreri për shembull, do të jetë një nga të ftuarat e festivalit. Po kështu edhe Mahmood, fituesi i “Sanremo-s” dhe përfaqësuesi i Italisë në ‘Eurovision’”, ka treguar Alketa.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...