E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Trau i betonit gati duke u këputur. Rrezikon të kthehet në një tjetër tragjedi

Një fotolajm është publikuar sot nga portali JOQ. Siç mund të shihet nga fotoja për shkak të tërmetit ndërtesa ka pësuar një këputje të traut dhe mbahet vetëm me anë të fijeve të hekurit në brendësi.

Për më të tepër, siç mund të shihet edhe në foto, trau i betonit rrezikon të shembet mbi një banesë tjetër në afërsi të saj.  Sipas denoncimit deri tani nuk ka pasur asnjë ndërhyrje dhe kjo mund të shndërrohet në tragjedi, sidomos me lëkundjet që vijojnë. Familjarë kanë lajmëruar institucionet por deri tani nuk kanë gjetur zgjidhje. Vendodhja është te zona e Kënetës në Durrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...