Politikë

Transferimi i dosjes 184/ Berisha: U bë nga prokurori që kaloi vettingun pa justifikuar pasurinë

               Publikuar në : 20:10 - 22/08/19 Enno

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me transferimin e dosjes 184, për blerjen e votave në prokurorinë e Peshkopisë.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha akuzon kryeministrin Rama se bashkë me sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë, Engjëll Agaçi, kanë ndërhyrë në transferimin e kësaj dosjeje.

Berisha ka postuar denoncimin e një qytetari dixhital, i cili deklaron se është oficer i policisë gjyqësore. Sipas oficerit, prokurori i cili ka marrë këtë vendim, ka kaluar procesin e vettingut edhe pse ka pasur probleme me verifikimin e pasurisë.

Postimi i plotë:

Edvin Mafia dhe don Agaçio qendrojne prapa vendimit per dosjen 184!

Prokurori qe firmosi kaloi me pare me gjithe mekatet si shperbilm vetingun!

Lexoni mesazhin e oficerit gjyqesor dixhital. sb

Pershendetje z Berisha jam oficer i policise gjyqesore,

Prokurori qe ka marre vendimin per transferimin e dosjes 184 quhet Klodian Braho dhe ka punuar me pare prokuror ne Vlore! Njihet si prokuror teresisht zemerlige dhe i korruptuar! Ne shperblim te ketij vendimi kaloi shkallen e pare te vetingut megjithese kishte 15.000 euro te “marra hua” nga babai i tij dhe te pajustifikuara nderkohe qe te tjere jane rrexuar per borxhe shume me te vogla! Me nderhyrjen e forte te Engjell Agaçes vendimi u mor 2 me 1! Te shohim cfare qendrimi do mbaje OMN dhe komisioneri publik por me kete vendim me urdher te prere nga vet kryeministri duket se kaloj lumin!

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT