E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Trajneri i njohur italian infektohet me koronavirus

Trajneri i kombëtares së Italisë, Roberto Mançini është pozitiv me koronavirus.

Lajmi është bërë publik nga media e njohur italiane “ANSA”.

Tekniku i kombëtares italiane është asimptomatik dhe ndodhet i vetë-izoluar në banesën e tij.

Tamponët janë kryer rutinë nga Federata Italiane e Futbollit për stafet teknike të kombëtareve në pritje të impenjimeve të kompeticionit të UEFA-s si Liga e Kombeve.

Krejtësisht asimptomatik, në përputhje me dispozitat në fuqi, ish-trajneri i Interit menjëherë u vendos në izolim në shtëpinë e tij në Romë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ozon-Terapia, si aplikohet në trajtimin e hernies diskale

Të ankohesh nga dhimbja e mesit është një nga ankesat më të zakonshme të njeriut. Rreth 80% e Amerikanëve kanë probleme të shpinës të...

Nostalgji futbolli/ Murinjo e cilësoi “më të mirin me të cilin ka punuar”

"Frenk Lampard është një njeri disi ndryshe, jo aq ekstrovert. Ai është profesionisti më i mirë me të cilin kam punuar ndonjëherë. Është...

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...