E hënë, 18 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

“Trajner i Napolit?” Reagon Edi Reja, tregon se çfarë ka folur me Dukën

Prej ditësh është përfolur në mediat italiane se trajneri i kombëtares kuqezi mund të braktisë pankinën e kombëtares shqiptare për atë të ekipit të Napolit.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i trajnerit Edi Reja. Ai ka theksuar se nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares shqiptare. Edhe pse nuk ka asnjë kontratë të nënshkruar, ai ka vënë në dukje që nuk ka nevojë për dokumente. Ai ka një pakt “xhentëlmenësh” me presidentin e Federatës Armando Duka.

Dorëhiqet gjyqtarja që firmosi arrestimin e ish-ministrit të PS

“Në Napoli unë kthehem gjithmonë. Sepse më presin shumë gjëra të bukura, kam shumë miq, madje kam raporte të mira me Presidentin, qyteti më pëlqen shumë. Është e vërtetë që takimi i sotëm, ka të bëjë me rinovimin, por ne nuk kemi nevojë për letra dhe shkrime. Kemi folur praktikisht, sepse akordin është gjetur prej kohësh. Sot, jam së bashku me kolegët e mi të kombëtareve të moshave për të folur me Presidentin Duka dhe për të dëgjuar nëse ai është i kënaqur nga ne apo jo. Kam darkuar me të dhe besoj se ai do bëjë gjërat e mira dhe konkrete”, shprehet Reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vazhdimi i revolucionit të Shën Valentinit

Nga: Andi Bushati Konluzioni i përbashkët i të gjitha analizave, menjëherë sapo dolën shifrat e para të zgjedhjeve lokale në Kosovë, ishte rezultati shumë më...

Maqedoni e Veriut/ Partitë nuk presin KSHZ, shpallin rezultatet

Rreth 49.11% ose 842.512 votues morën pjesë në votime në zgjedhjet lokale të së dielës (17.10) në Maqedoninë e Veriut. Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski ka...

Gledis Nano zbardh lëvizjet e reja, njihuni me drejtuesit në rrethe

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në një konferencë të jashtëzakonshme, ka zbardhur lëvizjet e reja. Gjatë mesditës, ai ka njoftuar ndryshimet në...

Iva Tiço nxjerr ‘sekretet’: Semi dikur ka qenë e lidhur me një ish të Borës

Bora Zemani, një ditë më parë u prononcua publikisht për atë që teleshikuesit e shohin si një lidhje të mundshme ndërmjet ish-të dashurit të...

Elbasan/Të shtëna me armë, fuoristradat i bëjnë ‘pritë’ policisë (VIDEO)

Xhirimet e një filmi aksion, kanë alarmuar banorët e Elbasanit. Dy makina furistrada i kanë bërë pritë policisë. Kaq ka mjaftuar që situata të...