Sport

Tragjike/ Ylli i “Wrestling” ndërron jetë gjatë ndeshjes në ring (VIDEO)

               Publikuar në : 08:50 - 13/05/19 Enno

Një nga sportet më të ndjekura në botë mbetet keçi, i njohur si “Wresling” ku jo pak i njohur është edhe në Shqipëri. Ky sport i rëndë, shpesh herë ka marrë jetë njerëzish dhe së fundmi, ka qenë sportisti Çezar Gonzalez ai që ka ndërrua jetë në ring.

Sportisti 51-vjeçar që po përballej me Uarior Jauth është rrëzuar në tapetin e ringut në një duel me kundërshtarin, me këtë të fundit që ka tentuar numërimin dhe pasi gjyqtari ka numëruar deri në 10, Gonzalez nuk ka provuar për asnjë moment të çohet në këmbë.

Ai ka qëndruar shtrirë edhe në kohën kur Jauth po festonte fitoren ndërkohë që ka qenë gjyqtari ai që ka kuptuar se diçka nuk shkon dhe ka thirrur mjekët të cilët kanë provuar ta sjellin në jetë por pa sukses. Një atak kardiak, është bërë shkak që sportisti të ndërronte jetë para se të shkonte në spital.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT