E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Tragjike/ Qëllohet për vdekje 21-vjeçari shqiptar në Gjermani

Një 21-vjeçar shqiptar nga Kosova është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Kassel të Gjermanisë.

Sipas mediave vendase, në pranga ka rënë një 26-vjeçar, pasi dyshohet si autori i vrasjes së shqiptarit.

I dyshuarit, fillimisht ishte përpjekur të largohej, mirëpo me ndihmën e dëshmitarëve u bë i ditur identiteti i tij.

Autoritetet e arrestuan atë në shtëpinë e tij, ndërsa arritën të sekuestrojnë edhe armën me të cilën dyshohet se kishte kryer vrasjen.

“I dyshuari ende nuk e ka komentuar aktin e vrasjes. Ai është një gjerman i lindur në Kassel. Sipas informacioneve nga HNA, viktima ka lindur në Kassel, ndërsa familja e tij është nga Kosova”, shkruan portali gjerman HNA.de.

Viktimat dhe autori i dyshuar i krimit thuhet se e kanë njohur njëri-tjetrin më parë. Mjekësia ligjore ka kontrolluar zonën përreth vendit të ngjarjes, ndërkaq është duke u hetuar pista e krimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...