E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Trafikanti i drogës i dënuar me vdekje, arratiset përmes tubave të ujërave të zeza

Një trafikant kinez i drogës i dënuar me vdekje në Indonezi bëri një arratisje të guximshme javën e kaluar duke bërë një tunel  përmes sistemit të ujërave të zeza.

Cai Changpan, i njohur gjithashtu si Cai Ji Fan, u burgos në zonën Tangerang në periferi të kryeqytetit Xhakarta, nën akuzat e kontrabandës me metamfetaminë.

Të hënën e kaluar, ai u arratis duke gërmuar një vrimë nga qelia e tij në gypat e ujërave të zeza dhe në një rrugë jashtë burgut, sipas zëdhënësit të policisë së Xhakarta Yusri Yunus, shkruan CNN.

Cai kishte planifikuar këtë arratisje për pesë deri në gjashtë muaj, sipas shokut të tij të qelisë.

Ai hapi vrimën duke përdorur mjete nga një projekt ndërtimi në kuzhinën e burgut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...