E enjte, 21 Janar, 2021
7 C
Tirana

Trafikantët braktisin çantat me lëndë narkotike, pazari mbetet në mes

Policia ka sekuestruar katër çanta me lëndë narkotike. Mësohet se katër çantat me drogë janë kapur nga policia mbrëmjen e djeshme në Finiq, ndërsa nga trafikantët nuk ka asnjë gjurmë.

Çantat që në total kishin 140 kg drogë, janë gjetur në një zonë të pyllëzuar në orën 21:30 të mbrëmjes së djeshme. Ato ishin lënë buzë një përroi, në vendin e quajtur “Koçekët”, pranë fshatit Sopik.

Nga kontrolli i çantave janë gjetur 86 pako të mbështjella me natriban, me ngjyra dhe shenja të ndryshme.

Dyshohet se pazari mes trafikantëve ka mbetur përgjysmë, pasi ata mund të kenë konstatuar ndonjë lëvizje të policisë dhe janë larguar duke brakstisur drogën.

Nga ana e policisë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...