E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Tradhtoi partneren me shoqen e ngushtë, PSG-ja i prish kontratën lojtarit

Futbollisti i PSG-së, Hese Rodrigez ka pësuar një tjetër goditje të rëndë në karrierë. Lojtari spanjoll ka mbyllur kontratën me nënkampionët e Europës pasi akuzohet nga partnerja e tij, Aurah Ruiz për tradhti në kohën që fëmija e tyre i sapolindur ishte i sëmurë.

Hese akuzohet se tradhtoi partneren e tij me shoqen e saj të ngushtë, teksa skandali i pak kohëve më parë është zbuluar së fundmi.

Ngjarja e disa muajve më parë u rikthye sërish në dritë, teksa Hese u shfaq në programin televiziv “La casa fuerte” për t’u përballur me partneren e tij.

Për këtë arsye, drejtuesit e PSG-së, të zhgënjyer nga sjellja e lojtarit, i cili pak kohë më parë u kap në një festë me shumë njerëz duke mos respektuar asnjë masë të COVID-it, kanë vendosur t’i ndërpresin kontratën, e cila skadonte në qershor të vitit tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...