E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Tradhtoi Bashën, deputetin më të ri e lë makina në baltë

Adriatik Alimadhi është një nga aleatët e Bashës, që nuk iu bind vendimit të opozitës për djegien e mandateve, duke hyrë në Parlament pas 20 vitesh.

Alimadhi dorëzoi dje në KQZ formularin e dekriminalizimit dhe kërkoi mandatin si deputet i Vlorës, pasi emri i tij ka qenë në listën e PD-së për qarkun bregdetar.

24 orë pas veprimit të tij, kreun e PBK-së duket se e ka ndjekur tersi, teksa e ka lënë makina në baltë.

Siç shihet në fotot e publikuara në mediat sociale, “Range Rover-i” i tij luksoz është fikur në një kryqëzim pranë institutit “Harry Fultz”, duke bërë që deputeti të thërrasë një karrotrec për t’i ardhur në ndihmë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...