E shtunë, 11 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe Rrugës Xhanfize Keko. Banorët e njohin ndryshe si zona e Oxhakut. Si për ironi, baza e këtij grupi ndodhet pak metra larg nga dera e Shërbimit Informativ Kombëtar.

Ekskluzive Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Ekskluzive Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në TiranëDalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe Rrugës Xhanfize Keko. Banorët e njohin ndryshe si zona e Oxhakut. Si për ironi, baza e këtij grupi ndodhet pak metra larg nga dera e Shërbimit Informativ Kombëtar. Dy personat e infiltruar nga Top Story takohen fillimisht me personin e quajtur Amer. Ai është një personat kryesor në këtë trafik. Ne u interesuam për këtë person dhe gjetëm të dhënat e tij. Emri i tij i plotë është Amer Mohamed Salah Ibrahim Mohamed Sakër, i lindur në Egjipt në vitin 1985. Referuar ekstraktit në QKB, ky shtetas është ortak i një kompanie me emrin “SAKR CONSTRUCTION” e themeluar në shtator 2019. Objekti i aktivitetit është “Punime në fushën e Ndërtimit”. Me këtë kompani ky shtetas arab ka marrë leje pune në Shqipëri, ka marrë edhe leje qëndrimi dhe pas 5 vitesh mund të marri edhe shtetësinë. Supozohet që ky të ishte ndërtues, por në fakt kemi të bëjmë thjeshtë me një trafikant.

Publiée par Top Story në Top Channel sur Mardi 26 mai 2020

Dy personat e infiltruar nga Top Story takohen fillimisht me personin e quajtur Amer. Ai është një personat kryesor në këtë trafik. Ne u interesuam për këtë person dhe gjetëm të dhënat e tij.

Emri i tij i plotë është Amer Mohamed Salah Ibrahim Mohamed Sakër, i lindur në Egjipt në vitin 1985. Referuar ekstraktit në QKB, ky shtetas është ortak i një kompanie me emrin “SAKR CONSTRUCTION” e themeluar në shtator 2019. Objekti i aktivitetit është “Punime në fushën e Ndërtimit”.

Me këtë kompani ky shtetas arab ka marrë leje pune në Shqipëri, ka marrë edhe leje qëndrimi dhe pas 5 vitesh mund të marri edhe shtetësinë. Supozohet që ky të ishte ndërtues, por në fakt kemi të bëjmë thjeshtë me një trafikant. /Top Channel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tiranë-Durrës/ Makina përplas motorin, drejtuesi i tij niset me urgjencë drejt spitalit

Një aksident është regjistruar sot në autostradën Tiranë-Durrës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person. Policia sqaron se aksidenti ka ndodhur rreth orës...

Ku janë sot idhtarët opozitarë të listave të hapura

Nga Alfred Peza  Pak orë përpara nisjes së punës së tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore, Presidenti i Republikës Ilir Meta u bëri apel...

Futbollisti shqiptar rezulton pozitiv, i gjithë ekipi futet në karantinë

Skuadra e Zurih në Zvicër është vënë nën alarm, pas konfirmimit të rastit të parë me koronavirus në skuadër. Mbrojtësi i Kosovës, Mirlind Kryeziu rezultoi...

Ecuria javore e kursit të këmbimit

Monedha evropiane ka pësuar disa luhatje të lehta të vlerës gjatë kësaj jave duke u këmbyer në fund të saj me 124.1 lekë, referuar të...

Rezultoi pozitiv/ Kreu i PD në Roskovec: Prita tre ditë për përgjigjen e testit

Kryetari i PD-së në Roskovec, Gëzim Caushi, ka reaguar pas lajmit se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Caushi bën me dije se ka 10 ditë...