E shtunë, 11 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk kanë besim. Abu Ahmeti u thotë që të nxjerrin telefonin dhe të bëjnë një video dhe tua çojnë familjeve të tyre si garanci për të nisur paratë.

Trafikanti: Përshëndetje! Emri im është Sulltan Ahmeti…. Te gjithë me njohin me emrin Abu Sulltan. Unë do të marr nga z.Amer 7000 euro për dy të rinj, që janë shokët dhe patriotët e tij. Me këtë shumë unë zotohem se do të dërgoj nga Shqipëria në një qytet të Italisë që quhet Bari. Amer do ti marre këto para nga të dy djemt dhe do të mi dorëzojë mua.

Trafikanti 2: Unë do të marrë nga Ahmeti dhe Salemi shumën prej 7000 euro, kundrejt dërgimit të tyre nga Shqipëria në Itali.

Kjo video është xhiruar me telefonin dhe supozohej të ishte garancia e parave për ata që nisen drejtë Italisë.

Emigranti: Këta nuk është se duhet të jenë shtetas të varfër. Sepse ata duhet të paguajnë goxha. Nuk kemi të bëjmë më rastin e Sirianëve që ikin nga lufta. Këtu është e mirëfilltë e organizuar.

Top Story/ Ekskluzive, trafikantët: Me 3500 euro i nisim arabët me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Top Story/ Ekskluzive, me 3500 euro arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt ItalisëNë dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk kanë besim. Abu Ahmeti u thotë që të nxjerrin telefonin dhe të bëjnë një video dhe tua çojnë familjeve të tyre si garanci për të nisur paratë. Trafikanti: Përshëndetje! Emri im është Sulltan Ahmeti…. Te gjithë me njohin me emrin Abu Sulltan. Unë do të marr nga z.Amer 7000 euro për dy të rinj, që janë shokët dhe patriotët e tij. Me këtë shumë unë zotohem se do të dërgoj nga Shqipëria në një qytet të Italisë që quhet Bari. Amer do ti marre këto para nga të dy djemt dhe do të mi dorëzojë muaTrafikanti 2: Unë do të marrë nga Ahmeti dhe Salemi shumën prej 7000 euro, kundrejt dërgimit të tyre nga Shqipëria në Itali. Kjo video është xhiruar me telefonin dhe supozohej të ishte garancia e parave për ata që nisen drejtë Italisë. Emigranti: Këta nuk është se duhet të jenë shtetas të varfër. Sepse ata duhet të paguajnë goxha. Nuk kemi të bëjmë më rastin e Sirianëve që ikin nga lufta. Këtu është e mirëfilltë e organizuar”Në fund ngelet për tu diskutuar një detaj tjetër. Në çfarë mënyre do ti sjellin paratë familjet e këtyre djemve nga Egjipti në Shqipëri. Sepse shuma kaq të mëdha duhet të deklarohen. Në këtë moment ndërhyn një shtetas arab nga Siria. Ai thotë se ka një restorant në Tiranë dhe përmes llogarisë së restorantit si pagesë faturash ose qiraje, ai transferon paratë që paguajnë emigrantët. Emigranti: Unë kam një restorant. Dhe kur vijnë para nga jashtë me transfertë unë i deklaroj si para për të paguar faturat e dritave, ujit dhe qira. Agjencia e transferimit të parave justifikohem me faturat e biznesit tim. Ata më kërkojnë dokumentet dhe unë u jap lejen e qëndrimit sepse e kam të rregullt.

Publiée par Top Story në Top Channel sur Mardi 26 mai 2020

Në fund ngelet për tu diskutuar një detaj tjetër. Në çfarë mënyre do ti sjellin paratë familjet e këtyre djemve nga Egjipti në Shqipëri. Sepse shuma kaq të mëdha duhet të deklarohen. Në këtë moment ndërhyn një shtetas arab nga Siria. Ai thotë se ka një restorant në Tiranë dhe përmes llogarisë së restorantit si pagesë faturash ose qiraje, ai transferon paratë që paguajnë emigrantët.

Emigranti: Unë kam një restorant. Dhe kur vijnë para nga jashtë me transfertë, unë i deklaroj si para për të paguar faturat e dritave, ujit dhe qira. Agjencia e transferimit të parave justifikohem me faturat e biznesit tim. Ata më kërkojnë dokumentet dhe unë u jap lejen e qëndrimit sepse e kam të rregullt. /Top Channel

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kontratë dy-vjeçare, De Biasi zyrtarisht trajner i një tjetër kombëtareje

Tashmë është zyrtare! Gianni De Biasi fillon aventurën e re si trajner. Ka qenë vetë tekniku që ka bërë të ditur marrëveshjen me kombëtaren e...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares...

VIDEO/ Tentoi të korruptonte policin, shoferi e pëson keq

Policia ka arrestuar ditën e sotme një 28-vjeçar, pasi po drejtonte automjetin në rrugën Teodor Keko pa vendosur rripin e sigurimit. Në momentin kur polici...

Futbolli anglez në zi, kampioni i botës ndahet nga jeta

Jack Charlton, kampion bote me Anglinë në vitin 1966, u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare. Ish-mbrojtësi i Leeds, ishte diagnostikuar me limfoma vitin e...