E hënë, 25 Tetor, 2021
7.5 C
Tirana

Tom Doshi: Marrim 6 mandate në zgjedhjet e 25 prillit

Kryetari i Partisë SocialDemokate, Tom Doshi shprehet i bindur se forca politike që ai drejton, do të marrë 6 mandate në zgjedhjet e 25 prillit.

Nga Korça, ku prezantoi kandidatin për deputet Julian Kodra, Doshi u shpreh se PSD i ka të sigurta dy mandate në Shkodër.

Ndër të tjera, ai tha se ka pritshmëri për 3 mandate në Tiranë dhe 1 në Korçë. Doshi nuk pranoi që të bëjë komente për rolin e Presidentit në fushatën zgjedhore.

“Ne të sigurta sot kemi 2 mandate në Shkodër, 3 në Tiranë por pritshmëria është shumë e madhe në Tiranë sepse pritshmëria është tek elektorati gri. Në këtë rast ne jemi vetëm, nuk bashkëpunojmë me asnjë forcë tjetër politike, deri pas 27 prillit që të numërohen votat. Nuk bej komente për Presidentin.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...