E shtunë, 23 Janar, 2021
11 C
Tirana

Toka s’gjen qetësi/ Mëngjesi nis me dy lëkundje tërmeti në vend

Duket se lëkundjet e tërmetit nuk kanë të ndalur. Dy lëkundje janë ndjerë në Gjirokastër në orët e para të ditës. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se ka regjistruar dy lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm. Magnituda ka qenë e ulët dhe nuk ka asnjë raportim për dëme, apo panik të shkaktuar.

Lëkundja e parë për datën 7 shkurt është regjistruar në orën 05:39, me epiqendër 10 km në Perëndim të Gjirokastrës dhe me magnitudë 2.7.

Pas saj, një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar në orën 06:14, në të njëjtën epiqendër dhe me magnitudë 2.6.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përgjimet e antimafias italiane/ Veliaj çon në gjykatë Dumën për shpifje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë në gjykatë ish-deputeten e PD, Grida Dumën për shpifje. Përmes një reagimi zyrtar, Veliaj thekson...

Kosovë: Rritet numri i të infektuarve, tre persona humbin jetën nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë  ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 379 raste te reja me...

‘Shqipëria e Madhe’/ Ambasada ruse në Tiranë reagon për deklaratën e Haradinaj

Ambasada Ruse në Tiranë, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”. Sipas këtij institucioni,...

I prekur nga Covid/ Ndërron jetë gazetari legjendar i CNN, Larry King

Gazetari amerikan, Larry King ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare. Lajmi është bërë e ditur përmes një deklarate në llogarinë e tij në rrjetin...

Kryemadhi: Edhe 92 ditë na ndajnë nga ndryshimi

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi ditën e sotme një bashkëbisedim me banorët e Zall Bastarit. Kryemadhi u shpreh se taksat e larta në Tiranë...