E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Tmerrohen lojtarët e dy kombëtareve, gjyqtari bie pa ndjenja në fushë (Video)

Lojtarët dhe të pranishmit në stadium janë tmerruar, në minutën e 81’ të ndeshjes, mes Bregut të Fildishtë dhe Etiopisë.

Arbitri i ndeshjes, Çarles bulu, në minutën e 81’, bie papritur në fushë pa ndjenja, duke sjellë panik tek të gjithë.

Menjëherë pas kësaj, mjekët e të dyja ekipeve janë futur në fushë, për t’i dhënë ndihmën e parë, por gjyqtari ishte pa ndjenja.

Në këtë situatë, ai është transportuar me urgjencë në spital, teksa ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Bregu i Fildishtë fitoi 3-1 në këtë ndeshje, ku gjeti golin edhe mesfushori i Milanit, Frank Kesi, i cili shënoi në minutën e 19’ me penallti.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...