Tmerrohen lojtarët e dy kombëtareve, gjyqtari bie pa ndjenja në fushë (Video)

Lojtarët dhe të pranishmit në stadium janë tmerruar, në minutën e 81’ të ndeshjes, mes Bregut të Fildishtë dhe Etiopisë.

Arbitri i ndeshjes, Çarles bulu, në minutën e 81’, bie papritur në fushë pa ndjenja, duke sjellë panik tek të gjithë.

Menjëherë pas kësaj, mjekët e të dyja ekipeve janë futur në fushë, për t’i dhënë ndihmën e parë, por gjyqtari ishte pa ndjenja.

Në këtë situatë, ai është transportuar me urgjencë në spital, teksa ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Bregu i Fildishtë fitoi 3-1 në këtë ndeshje, ku gjeti golin edhe mesfushori i Milanit, Frank Kesi, i cili shënoi në minutën e 19’ me penallti.