E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, sa vite burg kërkohen për ish-kryebashkiakun

Prokuroria e Lezhës ka dhënë sot pretencën për 19 personat e vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te Rana e Hedhun, në Shëngjin.

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar 43 vite burg për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave.

3 vite burg janë kërkuar per ish-kryebashkiakun e Lezhës, Fran Frrokaj, ndërsa për ish-nënkryetarin Enver Hafizi, janë kërkuar 2 vite burg.

Fran Frrokaj, ishte në hetim nga prokuroria e Posaçme në Tiranë, për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Falsifikimit të dokumenteve”.

Sakaq prokuroria ka kërkuar dënimin me 4 vite burg edhe për ish kryetarin e Qarkut, Gjok Ndoka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....