E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Tjetër ‘rrjedhje’ nga PD dhe LSI, dy kandidatët që pritet të marrin mandatin

Tjetër ‘rrjedhje’ nga e djathta. Duket se kreut të PD-së, Lulzim Basha po i del situata nga duart, teksa një tjetër kandidat për deputet ka dorëzuar formularin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Konkretisht, Andi Përmeti pritet të marrë mandatin e deputetit dhe të hyjë në Kuvend. Ai ka qenë ndër kandidatët që është shprehur kundër Lulzim Bashës gjatë zgjedhjeve në parti. Përmeti është kandidat i listës së Partisë Demokratike në Qarkun e Korçës.

Por, Përmeti nuk është i vetmi që pritet të marrë mandatin, teksa një tjetër person nga radhët e LSI-së ka dorëzuar formularin. Ai është Eugen Bojaxhi, i cili ka garuar në zgjedhjet e shkuara në listën e qarkut të Beratit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   U rizgjodh në krye të PD-së/ Soreca i shkon në zyrë Bashës, ja çfarë diskutuan

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...