Aktualitet

Tjetër ndihmë për tërmetin. Mali i Zi mbledh mbi 42 mijë euro


               Publikuar në : 09:48 - 03/12/19 M P

Tashmë, çdo minutë raportohet angazhimi i popullatës dhe qeverive fqinje për të ndihmuar Shqipërinë për të përballuar faturën financiare që la tërmeti i të martës pas.

Ditëne  sotme, mësohet se banorët e Malit të Zi nëpërmjet Kryqit të Kuq kanë arritur të mbledhur 42.5 mijë euro. Kjo shumë do të dërgohen në ndihmë të vendit tonë.

IGJEUM zbulon sa lëkundje tërmeti janë regjistruar natën

Sipas zëdhënësit malazez, kjo shumë do të transferohet direkte te Kryqi i Kuq shqiptar.

“Të ardhurat do t’i përcillen Kryqit të Kuq të Shqipërisë, i cili ka qenë aktiv që nga fillimi në ofrimin e ndihmës, mbështetjes psiko-sociale dhe shpërndarjen e ndihmave për popullatën e prekur.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT