E diel, 13 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Tjetër histori abuzimi në Babrru, Ministria e Arsimit dhe Policia ishin në dijeni që në vitin 2018

Një tjetër rast abuzimi i zbuluar që në vitin 2018 ndodhi në të njëjtën shkollë, por ndonëse u ndoqën të gjitha instancat çuditërisht u mbyll.

I përfshirë njëri prej të rinjve të arrestuar së bashku me 65-vjeçarin Doga, edhe 2 vite më parë kishte përdorur të njëjtën skemë, atë të shantazhit nëpërmjet fotove.

Por nëse denoncimi i 15-vjeçares që u abuzua nuk shkoi asnjëherë në polici në vitin 2018 abuzimi tjetër përshkoi të gjitha instancat.

Ka qenë psikologia ajo që së bashku me drejtorin e shkollës kishin referuar në polici abuzimin, por edhe pse kështu nuk u bë asgjë.

Ndonëse në atë kohë denoncimi u tërhoq policia nuk shkoi më tutje.

Ajo që është më e habitshme është se edhe Ministria e Arsimit ka qenë në dijeni që në vitin 2018 ndërsa abuzuesi u rikthye në shkollë.

Familja e së miturës u largua nga banesa e tyre për shkak të kërcënimeve apo dhe presonit në të cilin ndodheshin në zonën e Babrrusë. /A2

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dhjetë librat më të censuruar në histori

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...