E diel, 1 Gusht, 2021
40.5 C
Tirana

Tiranë/ Zonat që nesër dhe pasnesër do të jenë pa drita

Nesër dhe pasnesër, disa zona në kryeqytet do të kenë mungesë të energjisë. Për shkak të remontit të parashikuar në fiderin 253/1 të NST “Uzina Dinamo” dhe disa fidera të NST Traktora, në datat 27-28 shkurt, pritet që të stakohet energjia në disa zona në Tiranë.

27 shkurt

09:00-15:00
Pjesërisht pa energji rruga “Gani Domi” pranë Maternitetit të Ri, rruga “Bajo Topulli” pranë Kryegjyshatës.

10:00-12:00
Pjesërisht pa energji zona e Kodrës së Kuqe, Zallherr, Qinam.

28 shkurt
09:00-15:00
Pjesërisht pa energji rruga “Selaudin Zorba”, “Rruga e Dibrës”, tek Fakulteti i Mjekësisë, rruga “Ali Demi”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Trualli i Teatrit Kombëtar i kalon Bashkisë së Tiranës

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...