E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Tirana zgjohet nën “pushtetin” e mjegullës së dendur

Tirana dhe rrethinat janë zgjuar nga mjegulla e dendur. Për shoferët, mjegulla ka sjellë probleme për shkak të kufizimit të shikueshmërisë.

Për sa i përket motit për ditën e sotme, pjesa më e madhe e territorit shqiptar do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta gjatë paradites, por vranësira të herë pas hershme do ketë në zonat malore.

Moti parashikohet të jetë fillimisht me vranësira, të cilat gradualisht do t’ja lënë vendin kthjellimeve. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek e hera-herës përgjatë vijës bredgetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 0°C deri në 7°C

zonat e ulëta 1°C deri në 17°C

zonat bregdetare 4°C deri në 16°C

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...