E hënë, 6 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Tirana pa energji nga e hëna në të enjte, ja zonat problematike

Më të lexuarat

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese! Ministria e Shëndetësisë sapo ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit teksa njoftoi se 2 persona...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Meta vlerëson me titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” atasheun ushtarak italian

Presidenti Ilir Meta vlerësoi atasheun ushtarak italian, Kolonelin Fabio Cornacchia me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Titulli në fjalë ishte me motivacionin: “Në vlerësim...

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Së fundmi, ka reaguar...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Kriza e trefishtë që po trondit sot botën

Rrezikut që infektimet e reja të dalin jashtë kontrollit, dhe të përhapen edhe një herë në nivel global, duhet t’i shtohet edhe kriza e...

Me anë të një komunikate zytare, OSSHE njofton se nga data 15 deri në datën 18 qershor do të ketë shkëputje të energjisë elektrike. Këto ndërhyrje do bëhen nesër nga ora 09:00-15:00. Ndërsa nga e marta në të enjten s’do ketë energji gjatë fashës së orarit 09:00-14:00.

Njoftimi

Për shkak të punimeve të planifikuara në datën 15 qershor në një nga fiderat e NST TEC, në intervalin kohor 09:00-15:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

Pjesërisht rruga “Hamdi Cenoimeri”, Parafabrikatet Rruga “Llambi Bonata”, zona e Sharrës.

Lexo edhe :   Ngjarja horror, del fotoja e nënës dhe dy vajzave që u vetëflijuan në Kombinat

Stakim, 16-18 qershor

Për shkak të remontit të planifikuar në disa fidera të NST Valias, në datat 16-18 qershor gjatë intervalit kohor 09:00-14:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

16 qershor/Pjesërisht zonat: Bërxullë, Domje, Bathore, Breg Lumi, Qerekë.

17 qershor/ Laknas, Tapizë, Qerekë.

18 qershor/ Valias, Bathore, Frutikultura Kamëz, Bregu Lumit, Çekrezë, Kasallë,, Parafabrikatet Kamëz.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Transporti publik në Tiranë rinis punën, ja kur do bëhet shpërndarja e aboneve

Prej orës 05:00 të mëngjesit të sotëm, autobusët e linjave të ndryshme kanë nisur lëvizjen brenda Tiranës. Në shumë prej linjave, urbanët kanë qenë...

Arrestohen 3 të rinj në Durrës, ja për çfarë akuzohen

Tre persona në Durrës kanë rënë në prangat e policisë, pasi dyshohen për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e...

Kthjellime dhe vranësira kalimtare/ Mësoni si do të jetë moti për sot

Territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë orëve të para të ditës. Por parashikohet që vranësirat të shtohen në zonat...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...