E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Tifozi i Anglisë që parashikoi saktësisht Italinë fituese!

Ish-futbollisti i Tiranës, Blerti Hajdari ka gjetur rezultatin e saktë të finales, Angli-Itali, disa orë para se ‘Azurrët’ të fitonin trofeun. Që në fillim të Kampionatit Europian, pasi bëri analizën e gjithë ekipeve (Top Channel, “Arena”), ish-futbollisti parashikoi një finale Itali-Angli!

I ftuar në emisionin “Jashtë Loje”, ish-futbollisti i Tiranës ka theksuar se rezultati final i ndeshjes do të ishte 1 me 1 dhe se ndeshja do shkonte me kohë shtesë. Parashikimin e tij, Blerti Hajdari e ka ndarë nga tifozllëku, teksa tha se “ndeshjen me penallti, fatkeqësisht e fiton Italia”.

Kush është Blerti Hajdari?

Blerti Hajdari ka qenë futbollist i klubit të Tiranës në sezonin 2008-2009, ku u shpall dhe kampion i Shqipërisë.

Hajdari ka nisur të luajë futboll që në moshën 11 vjeçare pranë ekipeve zinxhir të Futboll Klub Partizanit. Ai ka luajtur njëkohësisht me ekipet kombëtare të moshave.

Kur ishte 17 vjeç, si pasojë e rënies së Partizanit në Kategorinë e Dytë, Blerti Hajdari kaloi tek ekipi i parë i FK Tiranës. Në sezonin 2008-2009, Tirana doli kampione, falë dhe 5 golave të shënuar nga Hajdari, në ato pak ndeshje që u aktivizua.

Në vitet 2006-2009, Hajdari mbaroi studimet në Fakultetin Juridik ( Bachelor) shtetëror të Tiranës. Në 2010, ai shkoi në Amerike, ku ka luajtur futboll me ekipin e Universitetit dhe ku ka kryer Masterin dhe Doktoraturën në fushën e Drejtësisë Kriminale në Universitetin (Criminal Justice ne Fairleigh Dickinson University).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...

Ngrica, dëborë dhe temperatura deri në -4 gradë celcius

Moti në vendin tonë do të karakterizohet kryesisht nga kthjellime dhe vranësira të lehta, veçanërisht në Ultësirën Perëndimore. Ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor, do...