E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Tifozë të armatosur, policia holandeze arreston juventinët

Pasditen e së mërkurës policia ka arrestuar dhjetëra tifozë futbolli në një stacion metroje. Ata kishin disa armë me vete.

Armët janë hedhur në tokë nga pjesëtarët e grupit të madh kur u shfaqën forcat e shumta policore. Ato ishin shkopinj gome, shtiza flamuri, një çekiç dhe materiale të tjera të forta.

Për momentin, të dyshuarit thuhet të jenë me prejardhje italiane, raporton policia. Ata janë shoqëruar në rajonin më të afërt të policisë.

Aktualisht ata po mbahen brenda në rajon dhe akoma nuk dihet se çfarë do të ndodhë me ta. Ajax do të luajë me Juventus çerekfinalen e parë të Champions League në mbrëmjen e së mërkurës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Tiranë/ Gjashtë arrestime në 24 orë, narkotikë, dhunë dhe të dehur në timon

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...