E diel, 13 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

“Ti kryeministër, unë president”, Basha zbulon ofertën e Ramës

Kryedemokrati Basha ka lëshuar një deklaratë të fortë mesditën e sotme, ndërsa ka zbuluar ofertën që i ka ardhur nga kryeministri Edi Rama nga ndërmjetësit e tij.

Në deklaratën për media, kreu i PD-së zbuloi se kreu i qeverisë Edi Rama i ka dërguar ndërmjetës, që Basha të bëhet kryeministër, ndërsa kreu i PS të bëhet president i vendit.

Sipas Bashës, në këmbim të kësaj oferte, Rama kërkoi që të hiqen koalicionet parazgjedhore.

Basha shtoi më tej se Ramës nuk i bëhet vonë për popullin, por interesohet vetëm për pushtetin e tij.

“Për një muaj e gjysmë Rama ka dërguar ndërmjetësit e tij me të njëjtin mesazh, ti kryeministër unë president, vetëm të heqim koalicionet. Ramës nuk i bëhet vonë për njerëzit.

Rama merakoset vetëm për pushtetin e tij. Ky ka qenë mesazhi i tij, heqim koalicionet dhe ti kryeministër e unë president. Kështu e sheh Rama politikën, si një pazar i ndyrë”, tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...