E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Thyenin ‘sigurinë’ e vilave, i jepet goditje fatale bandës shqiptare

Një bandë shqiptare është burgosur gjithsej me 15-vite burg. Grupi i rrezikshëm i shqiptarëve akuzohej për grabitje me dhunë nëpër vila luksoze.

Gjykatësja kryesore e çështjes Marianna Tiseo, dënoi me pesë vjet e dhjetë muaj shqiptarin Arvit Sada, 34, me banim në Cuorgne. Ai ishte i mbrojtur nga avokati Stephen Idem.

Dy vjet e tetë muaj u dhënë për italianen Giuliana Lomuscio, 25 vjeçare, që jetonte në Quincinetto, e cila u mbrojta nga avokati Alessandro Violo.

Dy  vjet e tetë muaj u dhanë për shqiptarin tjetër Robert Kola, 32 vjeç, me banim në Prascorsano.

Si dhe 4 vjet për vëllain e tij Fatos Kola, 26 vjeç me banim në  San Giorgio Canavese. Të dy vëllezërit u mbrojtën nga avokati Celere Spaziante.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Deri 1 miliardë dollarë grami, ja kush janë elementet më të shtrenjtë në botë

Elementet kimikë janë blloqe ndërtimi të gjithçkaje që shohim rreth nesh. Deri tani njihen 118 elementë, 94 prej të cilëve janë në gjendjen e...

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italian Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

Topalli apel qytetarëve: Rama, Meta dhe Basha duhet të ikin më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka kërkuar bashkimin e shqiptarëve kundër Edi Ramës, Lulzim Bashës e Ilir Metës. Topalli u shpreh se vendi...