Aktualitet

Thyenin ‘sigurinë’ e vilave, i jepet goditje fatale bandës shqiptare


               Publikuar në : 15:05 - 20/12/18 ad min

Një bandë shqiptare është burgosur gjithsej me 15-vite burg. Grupi i rrezikshëm i shqiptarëve akuzohej për grabitje me dhunë nëpër vila luksoze.

Gjykatësja kryesore e çështjes Marianna Tiseo, dënoi me pesë vjet e dhjetë muaj shqiptarin Arvit Sada, 34, me banim në Cuorgne. Ai ishte i mbrojtur nga avokati Stephen Idem.

Dy vjet e tetë muaj u dhënë për italianen Giuliana Lomuscio, 25 vjeçare, që jetonte në Quincinetto, e cila u mbrojta nga avokati Alessandro Violo.

Dy  vjet e tetë muaj u dhanë për shqiptarin tjetër Robert Kola, 32 vjeç, me banim në Prascorsano.

Si dhe 4 vjet për vëllain e tij Fatos Kola, 26 vjeç me banim në  San Giorgio Canavese. Të dy vëllezërit u mbrojtën nga avokati Celere Spaziante.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT