E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Thjesht fantastik/ A është ky koshi më i bukur i sekondës së fundit? (Video)

Një kosh i pabesueshëm nga gjysma e parketit ka vendosur fatin e përballjes mes Charlotte Hornets dhe Toronto Raptors të dielën në mbrëmje. Ishte Jeremy Lamb, njeriu që ktheu në festë përballjen në sekondën e fundit.

Kur kishin mbetur vetëm 3,1 sekonda lojë, Lamb lëshoi topin nga distanca, ndërsa turma pa e magjepsur se si topi përfundoi në kosh. Tri pikët bënë që Charlote të fitonte takimin 115-114, një fitore që mban gjallë shpresat për të zënë vendin e fundit të lirë për playoff në Konferencën e Lindjes.

“Ndihem shkëlqyeshëm”, tha Lamb pas ndeshjes. “Luftuam shumë gjatë gjithë takimit dhe të gjithë kontribuuan për rezultatin. Ndihem mirë që arritëm të fitonim në këtë mënyrë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...