E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Theu karantinën 48-orëshe, NBA dënon me izolim shtesë basketbollistin

Basketbollisti brazilian, Bruno Caboclo, ka thyer rregullat e protokollit të sigurisë të koronavirusit të vendosura nga NBA.

Lojtari i Houston Rockets nuk ka respektuar karantinimin 48-orësh, që çdo lojtar duhet të bëjë pas mbërritjes në kampusin e “Walt Disney World” në Florida.

Ai ka dalë më herët nga dhoma e tij e hotelit dhe për këtë veprim është dënuar. NBA ka vendosur të dënojë lojtarin me 8 ditë izolim suplementar për këtë thyerje të rregullores. Gjatë kësaj kohe ai nuk do ketë mundësi as të stërvitet me skuadrën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...