E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t’i mbijetojë plagëve të marra nga shpërthimi i bombolës së gazit, në hotelin e tyre në Velipojë.

I mituri ka ka ndërruar jetë sot në Itali, katër ditë pas ndarjes nga jeta të nënës së tij, Alketa Gjoka. Enriko së bashku me dy motrat, Klarisën e Danielën dhe nënën e tij u dërguan në Itali për kurim, por asnjë prej tyre nuk ia doli dot mbanë.

Në fillim të muajit gusht, ndërruan jetë vajzat e familjes Gjoka, Daniela 19-vjeçe dhe Klarisa 15-vjeçe. Me humbjen edhe të Enrikos, shkon në katër numri i viktimave nga tragjedia e Velipojës që ndodhi më 4 qershor të këtij viti, kur në hotelin e familjes Gjoka pati shpërthim gazi.

Shpërthimi në Velipojë ka qenë shumë i fuqishëm, duke lënë dëme të konsiderueshme e shkatërruar çdo gjë në katin e parë ku ndodhej restoranti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Helmimi në Krujë/ PD: Artur Bushi të dorëhiqet

Helmimi i banorëve të Krujës nga uji i pijshëm, është ngritur si shqetësim gjatë seancës së sotme plenare nga kreu i grupit parlamentar i...

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...