E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Thellohet skandali/Pas pagave, del edhe lista me targat e makinave

Pas skandalit të zbulimit të pagave për 690 mijë shqiptarë, numrave të telefonit, sot ka dalë lista me targat e makinave. Lista me targat e makinave personale përmban të dhëna për 530.452 qytetarë.

Në databazë listohen targat bashkë me emrin e cilit i përket automjeti, që ka këtë numër identifikues.

Databaza është e ndarë në disa kolona ku listohen targat, modeli i automjetit, tipi, ngjyra e tij, numri i shasisë dhe emrin e personit që e ka në pronësi. Janë 530.452 qytetarë të cilëve u janë publikuar të dhënat e automjetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...