E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Thellohet skandali/ Motrat prostitucion në Greqi, 59-vjeçari tutor i tyre

Detaje të reja tronditëse kanë dalë në dritë nga ngjarja e ndodhur në 31 dhjetor, ku Përparim Ademi u mori jetën dy motrave, Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi.

Është mësuar se të dy motrat ishin arrestuar nga autoritetet greke, për “ushtrim prostitucioni” dhe “kalim të jashtëligjshëm të kufirit”.

Nga ana tjetër, Ademi ishte dënuar nga drejtësia greke si tutor i tyre. Kujtojmë gjithashtu se vazhdojnë hetimet edhe për dyshimet se vrasësi i dy motrave është pjesë e një rrjeti që shet fëmijë në vendet e BE, Kosovës dhe Malit të Zi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...