E martë, 25 Janar, 2022
-7.5 C
Tirana

Thellohet misteri/ U arrestua si i dyshuar për mbytjen e 17-vjeçares në Velipojë, djali rezulton i martuar në Angli 

25-vjeçari i cili la të mbytej në plazhin e Velipojës 17-vjeçaren Enisa Doda, rezulton të jetë i martuar në Angli, raporton “Abc News”. Ky detaj shton edhe më shumë misterin rreth ngjarjes tragjike, që i mori jetën adoleshentes dy ditë më parë.

Indrit Bajraktari, 25-vjeç, tashmë i arrestuar nga policia, së bashku me 17-vjeçaren kishin marrë me qira një motor uji rreth orës 14:00 të pasdites së të mërkurës. Sipas policisë, Bajraktari ka dalë nga deti pa vajzën dhe pa motorin e ujit. Ndërkohë ky i fundit i ka thënë uniformave blu se vajzën e ka lënë në breg, pranë xhaxhait të saj.

Dyshimet për ngjarjen e rëndë kanë lindur nga pronarët e motorit të ujit, të cilët nuk i lënë më shumë se 30 minuta motorët dhe kanë nisur kërkimet në det. Ato janë nisur me varkë për të gjetur motorin, por aty kanë takuar të riun i cili në dëshminë e tij ka gënjyer. Ai po kthehej me not në breg, dhe kur është pyetur nga pronarët e skafit, ka deklaruar se “vajzën e ka marrë xhaxhai i saj”.

Trupi i saj i pajetë është gjetur nga peshkatarët pas rreth 15 minutash. Doda është me origjinë nga Burreli, por ishte banuese në Bathore. Dy të rinjtë ishin njohur në rrjetet sociale, dhe ishin takuar gjatë pushimeve në Velipojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...