E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Thaçi zbret në Rinas dhe niset drejt Kosovës. Në Morinë pritet që të mbahet një tubim

Presidenti Thaçi sapo ka zbritur në Aeroportin e Rinasit, në Shqipëri, dhe është nisur drejt Kosovës, pa dhënë asnjë deklaratë.

Burimet për media bëjnë me dije se është duke u përgatitur një tubim, për t’i uruar mirëseardhjen presidentit Thaçi, në pikën kufitare në Morinë, në orën 19:30.

Po kështu është bërë thirrje që qytetarët që marrin pjesë në këtë tubim, të kenë flamurin e maskën me vete, duke mbajtur distancë.

“Unë nuk kam bërë asnjë lloj krimi. Tani i mbetet drejtësisë të vendosë paanshëm”, ka thënë Thaçi mbrëmë, pasi ka kryer intervistimin në Hagë.

Dje ka përfunduar intervistimi i Thaçit në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë.

Ai është intervistuar për katër ditë radhazi, ndërsa ka thënë që lufta e popullit tonë ishte e drejtë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...