E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Paqe mes Ramës dhe Metës, pas përplasjeve shtrëngojnë duart të qeshur (FOTO)

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë marrë pjesë në paradën ushtarake në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, ceremoni e organizuar me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Rama-Meta-shtrengim duarsh2

Ditën e sotme, përmes fotove të siguruara, kryeministri Rama shfaqen duke shkëmbyer një shtrëngim duarsh me Metën, si dhe janë ulur afër njeri-tjetrit.

rama meta xhacka

Pak ditë më parë, presidenti Meta deklaroi se për të zgjidhur krizën politike në vend, ai ishte i gatshëm që të dorëzonte mandatin e tij, madje foli dhe për një flijim, duke u krahasuar me ish-liderin kilian Allende.

Rama-Meta-shtrengim duarsh1

rama parada NATO1

Meta-Xhacka-parada2

meta parade

Meta-Xhacka-parada2

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...