E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Tërmeti në Kroaci, ish-lojtari i Liverpulit ofron hotelin e tij për strehim

Futbollisti kroat, Dejan Lovren ofroi sigurimin e 16 familjeve të pastreha, të cilat humbën banesat për shkak të tërmetit me magnitudë 6.3, i cili goditi vendin në orën 12:20.

Mbrojtësi i Zenitit pranoi të strehonte dhe të garantonte shërbimet e nevojshme për këta persona në hotelin e tij në qytetin e Novaljas në Pag.

Gjesti i ish-futbollistit të Liverpulit është përshëndetur në rrjetet sociale. Nga tërmeti i fuqishëm në Kroaci humbi jetën një vajzë 12-vjeçare.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06)

Epiqendra e tërmetit, ishte 46 kilometra nga Zagrebi dhe 9 kilometra në perëndim, në jugperëndim të Sisak në zonën e Petrinja. Lëkundjet e fuqishme janë ndjerë edhe në Bosnje, Hungari, Çeki, Itali dhe në Malin e Zi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...