E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Tërmeti me magnitudë 7.4 ‘shkund’ Zelandën e Re

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ka goditur verilindjen e Zelandës së Re. Epiqendra e tërmetit ishte në det, në 33 km thellësi, në jug të Ishujve Kermadek, në orën 1 (me orën lokale).

Fillimisht u dha alarmi për një tsunam të mundshëm, por disa minuta më vonë u njoftua se qytetarët duhet të qetësohen, pasi s’ka rrezik.

Banorët janë shprehur se tërmeti është ndjerë shumë edhe në tokë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...