E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

Tërmeti i fuqishëm trondit Italinë, ja sa ballë ishte

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm.

Lëkundjet janë regjistruar në orën 03:37 minuta në Italinë Veriore.

Sipas Institutit Gjeofizik Kombëtar, thellësia e tij ishte 9 kilometër.

Epiqendra e tërmetit u lokalizua 26 km në veri të Firences dhe 234 km në jug-lindje të Milanos.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Më 25 prill bashkë për një besëlidhje të re, të ndalojmë shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje sërish që shqiptarët të bashkohen për të votuar në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një postimi...

Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...